^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Bieszczady 5-7.06.2023r.

A gdyby tak po prostu rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? “Polski Teksas”, jak śpiewał Wojciech Młynarski. Bieszczady dawno nie są już jednak dziką, niecywilizowaną krainą, zamieszkałą wyłącznie przez podejrzanych uciekinierów i niedźwiedzie. Obecnie ta część naszego kraju ma wiele do zaoferowania odwiedzającym ją wczasowiczom, ale faktycznie wciąż pozostaje jednym z bardziej tajemniczych i nieodkrytych regionów naszego kraju, dlatego uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami postanowili ponownie odwiedzić to magiczne miejsce.

Pierwszego dnia po kilkugodzinnej podróży autobusem dotarliśmy nad Jezioro Solińskie . To atrakcja, o której słyszał chyba każdy. Któż bowiem będąc w Bieszczadach nie przyjedzie choć na chwilę pozachwycać się pięknem słynnych zielonych wzgórz nad Soliną? Jezioro Solińskie to cenione miejsce wypoczynkowe, umożliwiające relaks nad wodą
w otoczeniu wspaniałych górskich krajobrazów. My mieliśmy możliwość zobaczenia tego od środka, dzięki wyprawie statkiem po jeziorze. Nie byłoby jednak tego zbiornika, gdyby nie największa w Polsce zapora o wysokości 82 metrów. Zapora Solińska to miejsce robiące niesamowite wrażenie. Po wyczerpującym dniu nadszedł czas na odpoczynek w miejscu zakwaterowania i zabawy sportowe na świeżym powietrzu.

Kolejnego dnia po obfitym śniadanku udaliśmy się na jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w całych Bieszczadach – Bukowe Berdo. Nazwa “Bukowe Berdo” odnosi się do dość rozległego masywu, osiągającego w punkcie kulminacyjnym 1311 m n.p.m. Rozciąga się stąd niesamowity widok na najbliżej położone szczyty, między innymi Tarnicę, Krzemieniec czy Halicz. To była naprawdę ciekawa wędrówka, po której zasłużyliśmy na zabawę i kolacyjnego grilla.

Pomimo kapryśnej pogody w ostatnim dniu postanowiliśmy zwiedzić miejscowość
w której gościliśmy- Myczkowce. To niewielka miejscowość w województwie podkarpackim, niezwykle malowniczo położona nad Sanem i Jeziorem Myczkowskim, połączonym z Jeziorem Solińskim, na północ od Soliny. Myczkowce to jedna z najstarszych osad w Bieszczadach. Znajdująca się tam zapora powstała na Sanie (Zapora w Myczkowcach), co ciekawe, nawet wcześniej niż popularna zapora w Solinie. Następnie udaliśmy się do „cudownego źródełka” z mineralną wodą leczniczą, któro znajduje się w Zwierzyniu.Na koniec naszego pobytu wstąpiliśmy do Mini zoo w Myczkowcach. W pawilonach i na wybiegach dumnie prezentują się jelenie, lamy, sarny, osiołki, kozy, wiele gatunków ptaków
i płazów.

To była niesamowita przygoda…

Aktualności

 • Z życia szkoły

logo akcja 2a

logo emocja

nprcz

lp

Online na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

2525692
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
300
626
5214
5214
19335
38716
2525692

Prognoza na dzisiaj
768


Your IP:3.234.244.181

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.