^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Zielona szkoła (7-9.06.2024)

Zielona szkoła to niewątpliwie miło spędzony czas podczas aktywnego wypoczynku na łonie natury. W tym celu udaliśmy się do Ośrodka Zoom Przygody firmy Makadan położonego w centrum Lasów Janowskich, gdzie czekało na nas wiele atrakcji.

Pierwszego dnia udaliśmy się na Marsz survivalowy, czyli specyficzną formę marszu, w której zmierzaliśmy się z wieloma trudnymi zadaniami. Musieliśmy się wykazać pomysłowością, sprytem, oraz

wytrzymałością fizyczną. Zadania, które na nas czekały to między innymi: budowa tratwy, orientacja w terenie, zadania logiczne, nauka węzłów, rozpalanie ognia bez zapałek, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej i wiele, wiele innych.

Kolejną atrakcją była gra edukacyjna Medicus mająca na celu nauczenie uczestników postępowania w różnych sytuacjach związanych z pierwszą pomocą.

Po kolacji i odpoczynku był czas zabawy na urządzeniach dmuchanych- ring bokserski sumo, mega dart, ale również piłkarzyki i siatkówkę.

Samym wieczorem udaliśmy się na ognisko, przy którym mogliśmy się delektować meczem kontrolnym reprezentacji Polski przed Euro 2024.

Następnego dnia, po sytym śniadaniu wyruszyliśmy na wyprawę samochodami terenowymi po bezdrożach leśnych. Off-road połączony z zajęciami w terenie-spacer przez „bagno” dostarczył nam ekscytujących i niezapomnianych wrażeń. Wydawałoby się, że kąpiel kojarzy się z czystością… u nas było inaczej. Błoto, obtaczanie w piasku, a na koniec wskok w ubraniach do Zalewu Janowskiego, aby się domyć.

Po obiedzie czekały na nas nowe atrakcje- spływ kajakowy najbardziej malowniczą rzeką Lubelszczyzny, gdzie podziwialiśmy piękne widoki, umożliwiając obcowanie sam na sam z naturą. Czas spędzony w kajaku to doskonały relaks, a był on nam bardzo potrzebny do kolejnej wyprawy.

Nocne Podchody wzbudziły w nas wielką ciekawość i zaangażowanie. Podzieleni na dwie grupy rozwiązywaliśmy zagadki i różnorodne łamigłówki, między wymagające współpracy całej grupy. Po całej zabawie „nocni odkrywcy” zostali nagrodzeni pysznym poczęstunkiem- cukierkami i cebulą. Co bardzo nas pobudziło do nocnych harców.

W deszczową niedzielę po śniadanku, słoneczko się do nas uśmiechnęło i zaświeciło coraz jaśniej przeganiając deszczowe chmury. Bardzo to nas ucieszyło, gdyż zaplanowany był Paintball. Podczas zabawy dwie drużyny walczyły ze sobą strzelając do siebie kulkami z farbą przy pomocy pneumatycznych karabinków.

Wieczorem szczęśliwie uczniowie wrócili do domu.

Wyjazd na Zieloną szkołę był dla nas momentem, w którym mogliśmy rozwinąć kreatywność, czy zdobyć nowe doświadczenia, ale także spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu i wzbogaciliśmy swoją wiedzę przyrodniczą.

Najcenniejsze było dla nas jednak to, że nastąpiła integracja naszego zespołu.

Opiekunami wyjazdu pełnego wrażeń byli: Elżbieta Mróz, Katarzyna Grabowska, Jarosław Bureć.

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

logo akcja 2a

logo emocja

nprcz

lp

Online na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

2670984
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
173
1018
13286
10851
23474
56119
2670984

Prognoza na dzisiaj
1248


Your IP:44.192.44.30

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.