^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Aktualności

Akcja „Kolory zdrowia”

Dnia 25.03.2019r w Szkole Podstawowej w Żmudzi została przeprowadzona akcja pod hasłem „Kolory zdrowia”. Jej celem było promowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do zdrowego odżywiania się i poznawanie walorów odżywczych i zdrowotnych popularnych warzyw i owoców.

Poszczególne klasy przygotowały stoiska z owocami i warzywami w jednym, wylosowanym wcześniej kolorze. Uczniowie ułożyli z nich ciekawe,

oryginalne kompozycje. Zadbali o estetyczny wygląd i różnorodność owoców i warzyw. Najlepiej zaprezentowała się klasa VI.

Wiele emocji i duże zaangażowanie uczniów przyniosła zabawa „Poszukiwacze”, podczas której uczestnicy odnajdywali ukryte karteczki z informacjami o wybranych owocach i warzywach. Zapamiętane wiadomości prezentowali komisji oceniającej poprawność i przyznającej punkty. W ten sposób uczniowie na nowo odkryli znane im owoce i warzywa oraz podnieśli swoją świadomość w zakresie konieczności włączenia ich do codziennej diety. Najlepszym „poszukiwaczem” okazała się Zofia Białowąs z klasy VIII.

Z głowami pełnymi wiedzy chętni uczniowie przystąpili do konkursu, w którym należało popisać się wiadomościami z zakresu zasad żywienia i zdrowotnych wartości owoców i warzyw. W tych zmaganiach najlepsza była Magdalena Jabłońska z klasy VIII.

Na wykonanej z okazji prowadzonej akcji gazetce znalazły się między innymi ułożone przez uczniów rymowanki i krótkie wierszyki na temat znaczenia owoców i warzyw w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Autorką najlepszej pracy została Karolina Dworczyńska z klasy VII.

Dopełnieniem przeprowadzonej akcji było wspólne zjedzenie zdrowego, bogatego w owoce i warzywa drugiego śniadania, które uczniowie przynieśli z domu.

Akcję „Kolory zdrowia” przygotowała p. Dorota Ostrowska we współpracy z uczennicami klasy VI: Julią Czapką, Ewą Ostasz, Karoliną Domińczuk i Martyną Chudoba.

Aktualności

 • Z życia szkoły

Online na stronie

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

0837003
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
718
1006
1724
2814
13467
14988
837003

Prognoza na dzisiaj
1320


Your IP:34.204.168.209

Wpinacz

Kuratorium Oświaty

Zmień język

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.