^Powrót na górę
 • 1 Budynek Szkoły Podstawowej
  Nasza szkoła to przyjazna placówka, nastawiona na indywidualny rozwój dziecka, jego twórczą edukację i kreatywność w przyjaznym, bezpiecznym środowisku. Mamy ambicje, by nauka w naszej szkole stała się pasją, dzięki której uczniowie z entuzjazmem będą wkraczali w świat wiedzy i poszerzali swoje horyzonty
 • 2 Doskonałe zaplecze sportowe
  Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe w postaci wielofunkcyjnego boiska z tartanową nawierzchnią, salą sportową oraz siłownią. Uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwoju fizycznego w różnych dziedzinach sportu. Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w różnego rodzaju turniejach i zawodach sportowych
 • 3 Organizujemy imprezy kulturalne
  Szkoła Podstawowa w Żmudzi jest organizatorem wielu konkursów i imprez kulturalnych. Jednym z większych jest Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście szkół z powiatu chełmskiego. Szkoła udziela się również w różnego rodzaju akcjach promujących bezpieczeństwo dzieci np. „Jestem Bezpieczny” "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła"
 • 4 Spędzanie czasu wolnego
  Szkoła to nie tylko nauka, dlatego też dla najmłodszych uczniów oferujemy profesjonalny i atestowany plac zabaw, na którym każde dziecko bezpiecznie spędzi czas na dobrej zabawie.
 • 5 Nowi uczniowie w społeczności szkolnej
  Nowo przyjęci uczniowie naszej szkoły ślubują być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści z dumą reprezentują środowisko uczniowskie naszej szkoły
baner

Eliminacje gminne 46. Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest adresowany do uczniów zainteresowanych bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową. Przeprowadzany jest we wszystkich województwach, od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego w trzech grupach wiekowych: I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV, II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII, III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu upowszechnianie wśród uczniów wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

   1 marca 2024r. odbyły się eliminacje gminne 46.edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom”. Rywalizacja była przeprowadzona w formie testu pisemnego, składającego się z testu 30 pytań dla grupy uczniów kl. I – IV oraz 40 pytań dla grupy uczniów kl. V – VIII.

    W konkursie wzięło udział 57 uczniów Szkoły Podstawowej w Żmudzi - w kategorii kl. I – IV 18 uczniów oraz w kategorii V- VIII 39 uczniów. 

Jury eliminacji  gminnych w składzie:

 1. Zbigniew Narolski                         - Przewodniczący
 2. Agata Radelczuk                           - Sekretarz
 3. Katarzyna Adamek                       - Członek
 4. Marcin Dudek                               - członek

po dokonaniu oceny prac wyłoniło zwycięzców.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

I miejsce Maciej Laskowski kl. IVb

II miejsce Kacper Landman kl. IVa

III miejsce Maja Stachniuk kl. IVb

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

I miejsce Hubert Chudoba kl. VI

II miejsce Iga Dobiaszewska kl. V

III miejsce Nikola Blacha kl. VII

Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Hubert Chudoba kl. VI oraz Maciej Laskowski kl. IVb, którzy zdobyli największą liczbę punktów w swojej kategorii wiekowej.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a laureaci nagrody rzeczowe, które ufundowali Pani Wójt Edyta Niezgoda oraz Komendant Gminny OSP Pan Zbigniew Narolski.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych eliminacjach!

Za przeprowadzenie eliminacji gminnych w Szkole Podstawowej w Żmudzi odpowiedzialni byli:

Inspektor ds. Obrony Cywilnej i straży pożarnych pan Marcin Dudek (Urząd Gminy Żmudź), Sekretarz Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żmudzi pani Agata Radelczuk, Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Żmudzi pan Zbigniew Narolski, pedagog szkolny pani Katarzyna Adamek oraz pani Elżbieta Mróz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Żmudzi.

Źródło:

https://zosprp.pl/ogolnopolski-turniej-wiedzy-pozarniczej/?fbclid=IwAR0mQzDSjDKNkSEQgvOi-vjY7SbH_7F4ifyGAb0OKvmtMHN8CzNdqk0CaPc

 

Aktualności

 • Z życia szkoły

logo akcja 2a

logo emocja

nprcz

lp

Online na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Blue Flower

Licznik odwiedzin

2580057
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
728
536
16608
11227
30214
43486
2580057

Prognoza na dzisiaj
888


Your IP:3.215.16.238

Kuratorium Oświaty

Szkoła Podstawowa w Żmudzi
ul. Kasztanowa 7
22-114 Żmudź
tel/fax 82 568-01-78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.sp-zmudz.pl

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa w Żmudzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej
http://www.sp-zmudz.pl


Czytaj więcej ...

 

Ochrona Danych Osobowych - klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.


Czytaj więcej ...

 

Copyright © 2014. SZKOŁA PODSTAWOWA W ŻMUDZI Rights Reserved.