Jesteś tutaj: Home
Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają szczególnie dzieci, ponieważ towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował również w naszym przedszkolu 20 grudnia 2018r. , gdzie przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych wraz ze swoimi wychowawczyniami spotkały się w świetlicy, aby w ramach obchodów Dnia Życzliwości kultywować tradycje
"Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem"
Czas Adwentu wprowadza nas w radość Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też we wtorek - 18 grudnia 2018r. w grupie przedszkolnej dzieci 5-letnich zorganizowane zostały zajęcia otwarte dla rodziców pt. ,,Wokół choinki". Celem tego spotkania było stworzenie okazji rodzicom i dzieciom do wspólnego spędzenia czasu w tym magicznym okresie. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce świątecznej. Były zagadki o tradycjach i zwyczajach
W dniu 14.12.2018r. odbył się XIV Gwiazdkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Żyj zdrowo”, zorganizowany przez SP w Dorohusku, w którym udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. Zawody przeznaczony były dla rocznika 2006 i młodsi (klasa VI i młodsi). W turnieju wzięło udział 8 drużyn: SP Dorohusk, UKS Volley Sawin, Ogniwo Wierzbica, SPS Białopole, Górnik Łęczna, SP Żmudź, SP Dubienka, Astra Leśniowice. Najlepsi w tej rywalizacji okazali się
W dniu 11.12.2018 r. w naszej Szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach filatelistycznych prowadzonych przez Panią A. Frymus regionalnego koordynatora ds. filatelistyki. Zajęcia odbywały się w sześciu grupach wiekowych w klasach O - VIII Szkoły Podstawowej. Uczniowie mieli możliwość zdobycia wiedzy z dziedziny filatelistyki jak również aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez zaproszonego gościa. Zajęcia cieszyły się dużym
Dnia 10 grudnia 2018 r. uczniowie klasy VIII odwiedzili Urząd Gminy w Żmudzi. Celem wizyty młodzieży było zaznajomienie się z zasadami działania administracji samorządowej. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze strukturą organizacyjną urzędu oraz pracą na poszczególnych stanowiskach.
Na początku uczniowie zaproszeni zostali do Sali Ślubów, , gdzie zostali przywitani przez Wójta Gminy – Panią Edytę Niezgoda, która przybliżyła zasady
Dnia 7 grudnia 2018r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Żmudzi od godz:8.00 do 15.30 odbyły się II Gminne Mikołajkowe Zawody Rowerowe na Trenażerach Multimedialnych. Organizatorami tego wydarzenia byli: AZART grupa Peleton Chełm, Urząd Gminy Żmudź, Szkoła Podstawowa w Żmudzi oraz Gimnazjum Publiczne w Żmudzi.Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawował tygodnik lokalny ,,Nowy Tydzień”.
6.12.2018r. w grupie przedszkolaków i klasach I-III pojawił się niezwykły gość, Bright Barnor z Ghany. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań na temat bożonarodzeniowych zwyczajów, popularnych kolęd oraz tradycyjnych potraw świątecznych w kulturze innego narodu. Podczas spotkania nie zabrakło dodatkowych pytań ze strony naszych najmłodszych uczniów, polskich kolęd w wykonaniu dzieci jak również pamiątkowych fotografii z niecodziennym gościem.